четвер, 30 листопада 2017 р.

Семінар-практикум в бібліотеці-філії № 12 ім. П. Мирного29 листопада в бібліотеці-філії № 12 ім. П. Мирного для учасників міського семінару-практикуму шкільних бібліотек за темою «Популяризація кращих здобутків національної культури та духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу» провели огляд книжкової виставки-інсталяції приуроченої до трагічної
сторінки історії нашого народу Голодомору 1932-1933 рр. «Запалимо свічки у пам’ять про скорботний 33-й». На виставці були представлені книги, в яких досліджено події 85-річної давнини, розкривається весь трагізм нашого народу, надруковані розсекречені архівні матеріали, які відображають причини, хронологічний перебіг та наслідки трагедії, наведені постанови політбюро про хлібозаготівлі, доповідні записки, листи, телеграми.
Так в книзі Р. Конквеста «Жнива скорботи» вперше і всебічно розкривається правда про голодомор, насамперед його штучність та спланованість радянською владою, яка мала на меті не лише загнати селян у колгоспи, а й зламати український націоналізм; у книзі Дж. Мейса «Ваші мертві вибрали мене…» можна знайти думки людини, яка дуже глибоко вивчала помилки українських політиків початку ХХ століття, саме тут вперше зібрані маловідомі статті Дж. Мейса, які окреслюють саме той широкий контекст, без усвідомлення якого незрозумілі причини і тенденції, що спричинили катастрофу 1932-1933 років. Стисло бібліотекар розповіла і про інші книги з виставки: Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД, Т. Снайдер «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным»; В. Борисенко «Свіча пам’яті: Усна історія про геноцид українців у 1932-1933 роках», «Український Голокост 1932-1933: Свідчення тих, хто вижив».
Зробили акцент про голодомор на території нашої області, розглянувши книги: С. Блєднова «Голодомор в Донбасі», в якій опубліковані матеріали по репресивні заходи щодо селянства та Голодомор у Донбасі у 1932-1933 роках, свідчення мешканців краю, фотокопії унікальних архівних документів, а також Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в
Україні, Донецька область. Також були представлені художні твори українських авторів У. Самчука «Марія», В. Барка «Жовтий князь», С. Старіва «Страта голодом».
Огляд супроводжувався документальним фільмом у супроводі пісні Оксани Білозір «Свіча».
Немає коментарів:

Дописати коментар