понеділок, 26 березня 2018 р.

Навчаємося писати проекти

В центральній міській публічній бібліотеці м. Краматорська організовано тренінг з фандрейзингу та написання проектних заявок для бібліотекарів районних і сільських бібліотек Донецької області. У тренінгу прийняли участь 27 фахівців: Мангушська,   Покровська та Слов’янська районні централізовані бібліотечні системи; бібліотечні спеціалісти  Іллінівської, Миколаївської та Черкаської об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
Тренером запрошено Башун Oлену Володимирівну: кандидат  педагогічних наук, закінчила Харківський  державний інститут культури, дисертацію захистила у Київському національному університеті культури і мистецтв. Проходила закордонне стажування у Румунії, США, Фінляндії, Монголії, Болгарії, Німеччині. Працювала менеджером тренінгових центрів Програми «Бібліоміст» в Україні Фонду Білла і Мелінди Гейтс, провела більше 300 тренінгів для бібліотекрів. Головний редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика України» (м. Київ), Фулбрайтівський стипендіат (США).

Мета тренінгу – розширити знання бібліотекарів з  фандрейзингу та сформувати практичні навички написання проектів задля залучення додаткових ресурсів.
Фандрейзингпроцес залучення грошових коштів та інших ресурсів (людських, матеріальних, інформаційних тощо), які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проекту або своєї діяльності в цілому.
Присутні отримали знання з теоретичних основ фандрейзингу та більшу  частину тренінгу присвячено було практичним заняттям в групах щодо написання проектних заявок на грант.
Під час представлення розроблених проектів групами  бібліотечних фахівців відбувалося їх обговорення. Треба, насамперед відзначити, що усі п’ять учбових проектів мали соціальну спрямованість та торкнулися різних сфер життя місцевих громад – здоровий спосіб життя, створення вільного простору дитячих захоплень, створення театральних студій та залучення до мистецтва театру молоді тощо. Тренер відзначила, що не дивлячись на те, що більшість учасників тренінгу вперше працювали над написанням проектів, бібліотекарі засвоїли основні теоретичні аспекти та на практиці довели свою спроможність, у подальшому, після опрацювання в своїх колективах матеріалів тренінгу, розробляти цікаві та корисні для своїх мешканців проекти.
Учасникам презентовано також основні джерела пошуку інформації щодо донорів для отримання грантів.
Олена Башун познайомила бібліотекарів ще з новим видом фандрейзингової діяльності – краудфандінгом  (особливий вид фінансування за допомогою збору коштів на реалізацію будь-якого проекту через Інтернет).
Тренінг організовано та проведено за сприяння Громадської організації «Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації» та спеціалістів організаційно-методичного відділу ЦМПБ м. Краматорська.
 
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар